Historia

Ważniejsze wydarzenia:

  • 16 marca 1944 – gestapo w czasie rewizji, przesłuchań i tortur zabija w domu Józefa Siwaka por Stefana Bereziuka ps. „Czarnecki” sierż. Józefa Siwaka ps. „Waligóra”, Bronisława Siwak, Andrzej Węgrzyn ps. „Wierzba” oraz Józef Kozioł.
  • 10 listopada 1968 – uroczyste otwarcie nowej szkoły
  • 1970 – elektryfikacja wioski
  • 1 maja 1973 – rozpoczęcie budowy kaplicy
  • 6 grudnia 1980 – powstanie parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • 1985 – rozpoczęcie budowy nowego kościoła
  • 22 czerwca 1986 – prymicje o. Maksymiliana Grzegorza Żydowskiego OFM
  • 3 czerwca 1990 – uroczystość nadania szkole imienia sierż. A.K. Józefa Siwaka „Waligóry”
  • 1991 – telefonizacja wioski
  • 12 lipca 1992 – uroczystość poświecenia kościoła i konsekracji ołtarza
  • 28 maja 1994 – prymicje ks. mgr Krzysztofa Andrzeja Dynarowicza
  • 1994-1995 – gazyfikacja wioski
  • 1994-1997 – wodociągowanie I etap
  • 14/15 października 2000 – nawiedzenie przez Maryję w kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
  • 2001-2003 – wodociągowanie II etap
  • 15 sierpnia 2006 – obchody XXV-lecia parafii

Historia na podstawie książki Ks. Dr Andrzeja Gerarda Dyl (*.doc)

Osoby pełniący funkcje sołtysów:
1946-1949 Józef Kamykowski
1949-1964 Jan Gawron
1964-1967 Józef Zięba
1967-1974 Alojzy Więcek
1974-1978 Józef Różycki
1978-1983 Mieczysław Babicz
1983-1990 Stanisław Łopatka
1990-1991 Mieczysław Babicz
1991-2002 Wojciech Lisak
2003-2007 Wiesław Kras
2007-2015 Władysław Harańczyk
2015-2019 Stanisław Starzyk
2019- Władysław Harańczyk