Wiadomości bieżące

III rata podatku będzie odbierana do 15 września w domu u Sołtysa. 

29 lutego w Domu Kultury w Burzynie rozegrano X Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. W rozgrywkach wzięło udział  ponad 70 szachistów po dziewięć drużyn juniorskich i seniorskich, juniorska drużyna z sołectwa Buchcice w składzie Mróz Lena, Olechny Alicja, Bałut Mateusz i Słowik Arkadiusz zajęła III miejsce.

W ramach środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych za kwotę 627 419,31 PLN został wyremontowany odcinek 2125 m drogi gminnej od Kapliczki do Kościoła w m Buchcice za co mieszkańcy serdecznie dziękują wszystkim, którzy się do realizacji tej inwestycji przyczynili,  a szczególnie pracownikom UM w Tuchowie z Panią Burmistrz na czele, mamy nadzieję iż pozostały odcinek drogi od Kościoła do granicy z Rychwałdem tj ok 3100 m będzie remontowany w miarę możliwości dalszego pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Buchcicach i ich mężów 17 sierpnia 2019 r w Kościele Parafialnym w Buchcicach została odprawiona msza św. z podziękowaniem za otrzymane zbiory i poświęcony piękny wieniec dożynkowy, a następnie było wspólne biesiadowanie pod szkołą.

Sołectwo nasze dziękowało za tegoroczne plony również w dożynkach gminnych w Tuchowie, w dożynkach powiatowych w Wojniczu gdzie nasz wieniec  zajął III miejsce, delegacja z Buchcic pielgrzymowała z wieńcem na Jasną Górę do Czarnej Madonny.

Prezentowany wieniec w kształcie podwójnego serca wraz z kielichem i hostią miał wymowę mistyczną, podkreślając moc Bożego miłosierdzia. Kielich i hostia odwoływały się do pokarmu tego codziennego jak również do tego, który daje ukojenie i siłę